המלצת השבוע

Danzig – Danzig -

השבוע אנחנו רוצים להמליץ לכם על אלביס או ג’ים מוריסון אם תרצו של המטאל – Danzig. גלן דאנזיג שמוכר עוד מימיו בלהקת Misfits והוציא תחת שמו מס’ אלבומי מופת. האלבום שאנו מדברים עליו הוא הראשון שיצא ב 1988 ונחשב לאחד מאלבומי הקאלט במטאל. קבלו שיר מתוך האלבום, שנחשב אולי לשיר המוכר ביותר של דאנזיג. אהבתם? תקנו. האזנה נעימה.

 

משינה – מפלצות התהילה -

משינה – להקה שאין ישראלי שלא מכיר אותה. חלקכם גדלו עליהם, חלקכם הכירו אותם בהמשך אך הלהיטים שלהם הם ללא ספק חלק מהפסקול הישראלי. השבוע בחרנו באלבום פחות מוכר שלהם שהגיע בתקופה שהלהקה החליטה לזנוח את הלהיטים בצד ולעשות משהו יותר מחתרתי שבא מהלב. האלבום “מפלצות התהילה” הוא אלבום כבד ושונה מכל מה שעשו במהלך השנים אך עדיין מהנה מאוד ועבורנו הוא אחד מהטובים שלהם. האזנה נעימה!

 

Black Sabbath – Headless Cross -

השבוע החלטנו ללכת למחוזות ההאבי מטאל ולהמליץ על להקה שהיא לא פחות מאבן דרך. בלאק סאבאת’ שנחשבים לאמא ולאבא של המטאל ומזוהים בעיקר עם הסולנים הגדולים – אוזי אוסבורן ורוני גיימס דיו ז”ל, כאשר ההמלצה שלנו מתייחסת דווקא לאלבום עם סולן פחות מוכר ומזוהה עם הלהקה, אך לטעמנו מדובר באחד מהאלבומים הטובים והמיוחדים ביותר של הלהקה. הנה שיר הנושא מהאלבום, אזהרה: אחרי ששומעים את השיר הראשון אי אפשר לעצור. האזנה נעימה!

פורטיסחרוף – כשהגיטרה מנסרת את הלילה -

השבוע אנחנו ממליצים לכם על אלבום LIVE ישראלי פשוט, בועט ולא מתחנף. מדובר על הופעה שהוקלטה בשנת 1992 של צמד הרוקרים הבלתי נגמר פורטיס-סחרוף עם להיטים אלמותיים. אין כאן הפקה מדהימה או עיבודים מיוחדים, אבל יש כאן כל מה שדרוש בהופעת רוק. זוהי המלצת השבוע שלנו, האזנה נעימה!

Porcupine Tree – My Ashes -

אם אתם במצברוח מעט חורפי אך לא רוצים לזנוח את הרוקר שבכם – פורקיופיין טרי ישבו לכם טוב. מדובר בלהקה ותיקה וחשובה בניצוחו של סטיבן ווילסון המוכשר שבין היתר שיתף פעולה עם אביב גפן והפיק אלבומי מופת לאופת’ ואורפנד לנד הישראלים. האזנה נעימה!